Сурхондарё
вилояти Ҳокимлиги
расмий сайти
Главная Доимий комисиялар таркиби
Доимий комисиялар таркиби

Халқ депутатлари вилоят кенгаши
доимий комиссиялари рўйхати ва таркиби

 

Доимий комиссиялари рўйхати:

 

 

1) Маҳаллий бюджетни шакллантириш ва уни ижро этиш, иқтисодий ислоҳотларни амалга ошириш ҳамда тадбиркорликни ривожлантириш масалалари бўйича;

2) Қонунийликни таъминлаш ва коррупцияга қарши курашиш масалалари бўйича;

3) Ижтимоий-маданий ривожланиш, ёшлар сиёсати ва соғлом авлодни тарбиялаш масалалари бўйича;

4) Саноат, транспорт, қурилиш, коммунал хўжалик ва аҳолига хизмат кўрсатиш масалалари бўйича;

5) Аграр, сув хўжалиги ва экология масалалари бўйича;

6) Нодавлат нотижорат ташкилотлари ва фуқаролик жамиятининг бошқа институтлари масалалари бўйича;

7) Регламент ва депутатлик одоби масалалари бўйича.

Доимий комиссиялар таркиби:

I. Маҳаллий бюджетни шакллантириш ва ижро этиш, иқтисодий ислоҳотларни амалга ошириш ҳамда тадбиркорликни ривожлантириш масалалари бўйича доимий комиссияси:

Комиссия раиси:

1.

Тошкулов Абдукодир Хамидович

-

1-Бойсун сайлов округидан депутат,
Термиз давлат университети ректори

Комиссия аъзолари:

2.

Баймиров
Каюм Шайимович

-

6-Сеплон сайлов округидан депутат,
Низомий номидаги Тошкент давлат педагогика университети Термиз филиали директори

3.

Пардаев
Жамшид Музаффарович

-

55-Обизаранг сайлов округидан депутат,
“TERMIZ GOLDEN CITY” масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси

4.

Тўрахонов Олим Абдуллаевич

-

37-Алпомиш сайлов округидан депутат,
“Шўрчи пахта тозалаш” акциядорлик жамияти бош директори

5.

Чориев
Абдураим Равшанович

-

17-Алпомиш сайлов округидан депутат,
“Ал-Хаким ат Термизий” ёдгорлик мажмуаси директори

6.

Норқулов
Жасур Қаххорович

-

54-Мустақиллик сайлов округидан депутат,
Халқ банки Шўрчи филиали бошқарувчиси

7.

Низомиддинов Рамзиддин Хуснидинович

-

52-Тўполанг сайлов округидан депутат,
Сариосиё тумани “Узун” давлат ўрмон хўжалиги маданийлаштириш муҳандиси

8.

Норбоев
Абдусамат Даминович

-

45-Ҳазорбоғ сайлов округидан депутат,
Денов тумани "Меҳнат-Фаровон Ҳаёт" фермер хўжалиги раҳбари

 

II. Қонунийликни таъминлаш ва коррупцияга қарши курашиш бўйича доимий комиссияси:

Комиссия раиси:

1.

Эшмуратов Абдулҳаким Хушбокович

-

50-Сина сайлов округидан депутат,
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Сурхондарё вилоятидаги Халқ қабулхонаси мудири

Комиссия аъзолари:

2.

Соатов
Арзикул Чоршанбиевич

-

10-Навоий сайлов округидан депутат,
ФЎЎБОФМБ Сурхондарё вилояти Кенгаши раисининг кексалар ва фахрийлар билан ишлаш бўйича ўринбосари

3.

Холлиева Шоҳида Бойматовна

-

18-Саноат сайлов округидан депутат,
Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Халқаро ёшлар оромгоҳи директори

4.

Орипов
Ашур

-

41-Қорлиқ сайлов округидан депутат,
Давлат муассасалари ва жамоат хизмати ходимлари касаба уюшмаси Олтинсой тумани Кенгаши раиси

5.

Астанақулов Собир Панжиевич

-

34-Ҳурлик сайлов округидан депутат,
“Шўрчи дон маҳсулотлари” акциядорлик жамияти бошқаруви раиси

6.

Диёрова Муккадас Алимардановна

-

38-Далварзин сайлов округидан депутат,
Шўрчи тумани 7-сонли Болалар мусиқа ва санъат мактаби директори

7.

Алламуратов Менгнар Мамаюсупович

-

29-Боботоғ сайлов округидан депутат,
Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси Сурхондарё вилоят бўлими раҳбари

8.

Қодирова
Шахло Музаффаровна

-

47-Тотувлик сайлов округидан депутат,
Денов тиббиёт коллежи махсус фан ўқитувчиси

 

III. Ижтимоий-маданий ривожланиш, ёшлар сиёсати ва соғлом авлодни тарбиялаш масалалари бўйича доимий комиссияси:

Комиссия раиси:

1.

Кадирова Муяссар Джумаевна

-

19-Дарё порти сайлов округидан депутат,
Ўзбекистон соғлиқни сақлаш ходимлари касаба уюшмаси Сурхондарё вилояти бўйича масъул ташкилотчиси

Комиссия аъзолари:

2.

Бакиров
Поян Уралович

-

8-Таллимарон сайлов округидан депутат,
Термиз давлат университети рус филологияси факультети декани

3.

Қарақулова Муяссар Зафаровна

-

9-Ангор сайлов округидан депутат,
Сурхондарё вилояти мусиқали драма театри директори

4.

Поянов
Абдиназар

-

25-Охунбобоев сайлов округидан депутат,
Қизириқ тумани маданият бўлими қошидаги “Қўнғирот” фольклор-этнографик халқ дастаси бадиий раҳбари

5.

Муминов
Шухрат Турумович

-

46-Янгиобод сайлов округидан депутат,
“Сурхонозиқовқатсаноати” акционерлик жамияти раиси

6.

Мустанова Матлюба Абдурашид қизи

-

24-Сурхон сайлов округидан депутат,
Жарқўрғон саноат касб-ҳунар коллежи директори

7.

Туробова
Шахноза Махамаджоновна

-

23-Ўзбекистон сайлов округидан депутат,
Жарқўрғон тумани 30-сон мактабгача таълим ташкилоти мудираси

8.

Тангирова
Гулбахор Рузиевна

-

20-Исмоилтепа сайлов округидан депутат,
Жарқўрғон тумани кўп тармоқли марказий поликлиникаси стоматология бўлими мудири

9.

Абдулахатова Садоқат Нортожиевна

-

5-Шеробод сайлов округидан депутат,
Шеробод тумани 2-сон умумтаълим мактаби директори

 

IV. Саноат, транспорт, қурилиш, коммунал хўжалик ва аҳолига хизмат кўрсатиш масалалари бўйича доимий комиссияси:

Комиссия раиси:

1.

Джураева
Дилфуза Джангировна

-

13-Музработ сайлов округидан депутат,
Сурхондарё вилояти “Оила” илмий-амалий тадқиқот маркази раҳбари

Комиссия аъзолари:

2.

Кадиров
Бахадир Тухтаевич

-

21-Жарқўрғон сайлов округидан депутат,
Термиз шаҳри “Сурхон саноат қурилиш” компанияси бошқаруви раиси

3.

Наркабилов
Алишер Менгкабилович

-

49-Қизилжар сайлов округидан депутат,
“Юксалиш” умуммиллий ҳаракатининг Сурхондарё вилоятидаги ҳудудий бўлинмаси раҳбари

4.

Алламуродов Хайитали Мамадалиевич

-

14-Учқизил сайлов округидан депутат,
"Термиз-Тезкор-Қурилиш" ихтисослаштирилган таъмирлаш қурилиш ташкилоти бош директори

5.

Шерматов
Алишер Эшболтаевич

-

39-Миршоди сайлов округидан депутат,
Шўрчи тумани “Мўмин текстил” масъулияти чекланган жамияти раҳбари

6.

Ахмедова
Давлатой Абдухолиқовна

-

48-Юрчи сайлов округидан депутат,
Денов енгил саноат касб-ҳунар коллежининг ишлаб чиқариш ишлари бўйича директор ўринбосари

7.

Сангинов
Абдугани Абдурахмонович

-

56-Сариосиё сайлов округидан депутат,
“Ўзбекгидроэнерго” акциядорлик жамияти бошқаруви раиси

8.

Муродов
Эшмат Яхшибоевич

-

4-Кўҳитанг сайлов округидан депутат,
Шеробод цемент заводи директори вазифасини бажарувчи

 

V. Аграр, сув хўжалиги ва экология масалалари бўйича
доимий
комиссияси;

Комиссия раиси:

1.

Мамараимов Тожимурод Нормуродович

-

28-Бандихон сайлов округидан депутат,
“Уруғчиликни ривожлантириш маркази” Давлат унитар корхонаси Сурхондарё ҳудудий бошқармаси бошлиғи

Комиссия аъзолари:

2.

Мажидов
Ахмат Нажмиддинович

-

42-Катта вахшивор сайлов округидан депутат,
Олтинсой тумани “Янги турмуш” фермер хўжалиги раҳбари

3.

Шайдуллаев Шапулат Базарович

-

30-Қумқўрғон сайлов округидан депутат,
Термиз давлат университети Ўзбекистон тарихи ва археология кафедраси мудири

4.

Жалилов
Абдулло Муратович

-

33-Ўзбекистон сайлов округидан депутат,
Қумқўрғон тумани “Каттакўл” фермер хўжалиги раҳбари

5.

Мўминов
Баҳром Мамаражабович

-

26-Гиламбоб сайлов округидан депутат,
Қизириқ тумани “Мадина Илҳом қизи” фермер хўжалиги раҳбари

6.

Мўминов
Исоқ Мураталиевич

-

22-Минор сайлов округидан депутат,
Жарқўрғон тумани “Эргаш бобо” фермер хўжалиги раҳбари

7.

Маматқулова Рисолат Шермамадовна

-

16-Янгиариқ сайлов округидан депутат,
Термиз тумани “Сурхон воҳаси” фермер хўжалиги раҳбари

8.

Нарзуллоев
Ахмат Имидович

-

44-Бўстон сайлов округидан депутат,
Денов тумани “Лочин” фермер хўжалиги раҳбари

9.

Эшбоев
Ботир Жураевич

-

36-Янгибозор сайлов округидан депутат,
Шўрчи тумани “Тўқсон” фермер хўжалиги раҳбари

 

VI. Нодавлат нотижорат ташкилотлари ва фуқаролик жамиятининг бошқа институтлари масалалари бўйича доимий комиссияси:

Комиссия раиси:

1.

Олимов
Шерзод Муродуллаевич

-

60-Файзова сайлов округидан депутат,
Ўзбекистон Ёшлар иттифоқи Сурхондарё вилояти Кенгаши раиси

Комиссия аъзолари:

2.

Қобулова
Мавлуда Умаржоновна

-

43-Гулистон сайлов округидан депутат,
Сурхондарё вилояти ҳокимининг ўринбосари-хотин-қизлар қўмитаси раиси

3.

Абдураимов Сайдулла Бердишукурович

-

11-Янгиобод сайлов округидан депутат,
Ўзбекистон “Миллий тикланиш” демократик партияси Сурхондарё вилояти Кенгаши раиси

4.

Собиров
Эшқобил Халдарович

-

12-Халқобод сайлов округидан депутат,
ФЎЎБОФМБ Музработ тумани Кенгаши раисининг кексалар ва фахрийлар билан ишлаш бўйича ўринбосари

5.

Тошбоев
Шокир Исоевич

-

2-Работ сайлов округидан депутат,
Термиз шаҳар “Соадатбону-Азиза-Термиз” хусусий корхонаси таъсисчиси

6.

Авазов
Рўзимурот

-

7-Таллашқон сайлов округидан депутат,
ФЎЎБОФМБ Сурхондарё вилояти Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари

7.

Умбарова
Гуласал Рўзатовна

-

27-Янги ҳаёт сайлов округидан депутат,
ФЎЎБОФМБ Қизириқ тумани Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари

8.

Рўзиев
Алишер Абдимуминович

-

58-Телпакчинор сайлов округидан депутат,
Ўзбекистон Либерал-демократик партияси Сурхондарё вилояти Кенгаши раиси вазифасини вақтинча бажарувчи

9.

Хуррамов
Аслиддин Бахрамович

-

40-Олтинсой сайлов округидан депутат,
Ўзбекистон Ёшлар иттифоқи Олтинсой тумани Кенгаши раиси

 

VII. Регламент ва депутатлик одоби масалалари бўйича доимий комиссияси:

Комиссия раиси:

1.

Сувонова
Дилбар Набиевна

-

15-Намуна сайлов округидан депутат,
Термиз шаҳар 12-сонли “Меҳрибонлик уйи” директори

Комиссия аъзолари:

2.

Ахмедов
Абдукарим Абдурахманович

-

54-Тоқчиён сайлов округидан депутат,
Сурхондарё вилояти касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашмаси раиси

3.

Махмудова
Матлуба Пардаевна

-

31-Марказ сайлов округидан депутат,
Қумқўрғон тумани 42-сон умумтаълим мактаби директори

4.

Абдуллаев Мухиддин Убайдуллаевич

-

32-Беш қаҳрамон сайлов округидан депутат,
“Нуроний” жамғармаси Сурхондарё вилояти бўлими Кенгаши раиси

5.

Рахманов
Рустам Касимович

-

59-Жончекка сайлов округидан депутат,
Узун тумани “Оқостонабобо” зиёратгоҳи мажмуаси ижрочи директори

6.

Орипов
Шамсутдин

-

53-Ўзбекистон сайлов округидан депутат,
Пенсияда (меҳнат фахрийси)

7.

Нодирова
Раъно Киличевна

-

57-Узун сайлов округидан депутат,
Узун тумани 20-сон умумтаълим мактаби директори

8.

Ахроров
Бахтиёр Абдуқахорович

-

51-Ўзбекистон сайлов округидан депутат,
Денов тоғ-кон саноати касб-ҳунар коллежи директори

 

Фотогалерея
Сўровнома
Сайтимизнинг янги талқини сизга ёқдими?

Богланиш
Янгиликларга обуна булиш
E-mail манзилингизни киритинг ва сайтимизнинг янгиликлари ва фойдали маслахатларини тугридан тугри электрон манзилингиз оркали олинг.