» Doimiy komissyalar
Murojaat yo`llash

Doimiy komissyalar


Xalq deputatlari Surxondaryo viloyati Kengashining doimiy komissiyalari tarkibi

I. Mahalliy byudjetni shakllantirish va ijro etish, iqtisodiy isloxotlarni amalga oshirish hamda tadbirkorlikni rivojlantirish masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi:
Komissiya raisi:
1.Toshboyev O‘rol Musayevich - 5-Boysun saylov okrugidan deputat, Surxondaryo viloyati Jarqo‘rg‘on tumanidagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining xalq qabulxonasi mudiri 
Komissiya raisining o‘rinbosari:
2.Mengbayev Buran Xurramovich - 43-Yangibozor saylov okrugidan deputat, Sho‘rchi tumani obodonlashtirish boshqarmasi boshlig‘i 
Komissiya kotibi:
3.Xudoyberdiyev Shoxzod Farxodovich - 41-Obodon saylov okrugidan deputat, Termiz davlat universiteti talabasi
Komissiya a’zolari:
4.Iminov Odiljon Karimovich - 52-Daryo porti saylov okrugidan deputat, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Byudjet va iqtisodiy islohotlar masalalari qo‘mitasi raisining o‘rinbosari
5.Ro‘ziyev Ismatulla Shopulatovich - 3-Navoiy saylov okrugidan deputat, Angor tumani "Joziba invest" xususiy korxonasi boshlig‘i
6.Tog‘ayev Bahodir Jumayevich - 25-Vaxshivor saylov okrugidan deputat, Pensiyada
7.Shukurov Qurbon Hamroyevich - 34-Uzun saylov okrugidan deputat, Uzun tumani “Mehroj” ulgurji savdo ishlab chiqarish korxonasi rahbari
8.Bozorov Husan Nizomiddinovich - 39-Zarabog‘ saylov okrugidan deputat, Sherobod iqtisodiyot kolleji direktori

II. Ijtimoiy-madaniy rivojlanish, yoshlar siyosati va sog‘lom avlodni tarbiyalash masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi:
Komissiya raisi:
1.Sharipov Firdavs Xolnazarovich - 8-Guliston saylov okrugidan deputat, O‘zbekiston Respublikasi ma’naviyat-targ‘ibot markazi Surxondaryo viloyati bo‘limi rahbari
Komissiya raisining o‘rinbosari:
2.Umarov Ohunjon Esanboyevich - 16-Surxon saylov okrugidan deputat, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Surxondaryo viloyati kengashi raisi
Komissiya kotibi:
3.Raximova Rayxon Abdurasulovna - 44-Dalvarzin saylov okrugidan deputat, “Surxon tongi” va “Zarya Surxana” gazetalari tahririyati davlat korxonasi bosh muharriri
Komissiya a’zolari:
4.Roxmanov Anvar Saydullayevich - 50-Beshqahramon saylov okrugidan deputat, Termiz shahar hokimligi huzuridagi xo‘jalik hisobidagi uy-joydan foydalanish va ta’mirlash boshqarmasi boshlig‘i 
5.Raxmatova Kizlarshay Saidovna - 17-Jarqo‘rg‘on saylov okrugidan deputat, Jarqo‘rg‘on tumanidagi 33-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori
6.Ravshanqulova Gulnora Abdujaborovna - 26-To‘palang saylov okrugidan deputat, Sariosiyo tumanidagi 68-umumumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori
7.Dagarova Zulfiya Mamanazarovna - 51-O‘zbekiston saylov okrugidan deputat, Qumqo‘rg‘on tumani tibbiyot birlashmasi tug‘ruqxona bo‘limi akusher-ginekologi
8.Suvonova Dilbar Nabiyevna - 54-Temir yo‘l saylov okrugidan deputat, 
Termiz shahar 12-sonli “Mehribonlik uyi” direktori

III. Qonuniylik, huquq-tartibot va fuqarolar xavfsizligini ta’minlash masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi:
Komissiya raisi:
1.Soatov Arzikul Chorshanbiyevich -1-Tallimaron saylov okrugidan deputat, Surxondaryo viloyati fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha kengash raisining keksalar va faxriylar ishlari bo‘yicha o‘rinbosari
Komissiya raisining o‘rinbosari:
2.Tursunov Saypulla Narzullayevich - 40-Seplon saylov okrugidan deputat, Surxondaryo viloyati hududiy innovatsiya faoliyati va texnologiyalar transferi markazi direktori
Komissiya kotibi:
3.Mo‘minova Dilnoza Xushboqovna - 49-Qumqo‘rg‘on saylov okrugidan deputat, Qumqo‘rg‘on tumani 3-umumumiy o‘rta ta’lim maktabi o‘qituvchisi
Komissiya a’zolari:
4.Xudoyarov Narmurat Turdiyevich - 2-Angor saylov okrugidan deputat, Angor tumani “Ashurova Maxfuza”fermer xo‘jaligi ish boshqaruvchisi
5.Muxamadiyev Xushboq Qodirovich - 8-Minor saylov okrugidan deputat, “O‘zdavneftgazinspeksiyasi” Surxondaryo hududiy bo‘limi boshlig‘i
6.Urinov Shuxratjon Bekmaxmatovich - 30-Uchqizil saylov okrugidan deputat, Termiz tumani hokimi
7.Siddikov 
Mashrab Sodikovich-31-Namuna saylov okrugidan deputat, “Surxondaryota’minbutlash” mas’uliyati cheklangan jamiyati boshqaruv raisi 
8.Xo‘shboqov Panji Shoymanovich-38-Tallashqon saylov okrugidan deputat, Toshkent davlat Agrar universiteti Termiz filiali direktorining ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

IV. Sanoat, transport, qurilish, kommunal xo‘jalik va aholiga xizmat ko‘rsatish masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi:
Komissiya raisi:
1.Lapasov Ro‘zi Rashidovich-24-Qorliq saylov okrugidan deputat, O‘zbekiston xalq demokratik partiyasi Oltinsoy tumani Kengashi raisi
Komissiya raisining o‘rinbosari:
2.Toshboyev Shokir Isoyevich-6-Rabot saylov okrugidan deputat, Termiz shahar “Soadatbonu-Aziza-Termiz” xususiy korxonasi ta’sischisi 
Komissiya kotibi:
3.Abdullayev Iskandar Ro‘ziyevich -22-Muzrabot saylov okrugidan deputat, “Surxondaryo hududiy elektr tarmoqlari korxonasi” aksiyadorlik jamiyati kasaba uyushma qo‘mitasi raisi
Komissiya a’zolari:
4.To‘rayev O‘ktam Ismailovich-7-Darband saylov okrugidan deputat, Boysun tumani hokimi
5.Nuraliyev Rustam Meliyevich-13-Yurchi saylov okrugidan deputat, Toshkent shahar “Energetika ishlari” mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori
6.Cho‘tov Omon Tursunovich-23-Mirshodi saylov okrugidan deputat, Pensiyada
7.Jafarov Bo‘riqul Saodatovich-29-Sariosiyo saylov okrugidan deputat, “Surxondaryotelekom” filiali Sariosiyo telekommunikatsiya bog‘lanmasi boshlig‘i
8.Abdullayev Muhiddin Ubaydullayevich-46-Gilambop saylov okrugidan deputat, “Nuroniy” jamg‘armasi Surxondaryo viloyati bo‘limi Kengashi raisi

V. Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi;
Komissiya raisi:
1.Artiqov Abdirashid Zairovich-19-Oqqo‘rg‘on saylov okrugidan deputat, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Inson huquqlari bo‘yicha Vakili (Ombudsman)ning Surxondaryo viloyatidagi mintaqaviy vakili
Komissiya raisining o‘rinbosari:
2.Shamuratov Abdujabbar Xursanovich-10-Xazarbog‘ saylov okrugidan deputat, Denov tumani Xazorbog‘-Denov sahovati suv iste’molchilari uyushmasi raisi 
Komissiya kotibi:
3.Boyxonov Allaberdi Abdulxakimovich-32-Yangiariq saylov okrugidan deputat, Termiz tumanidagi “Yazdurdi-bobo” fermer xo‘jaligi rahbari
Komissiya a’zolari:
4.Alimov Erkin Jurayevich-37-Sherobod saylov okrugidan deputat, “O‘zdonmahsulot” aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruv raisi o‘rinbosari 
5.Shoropov Raxmitdin Sidiqovich-48-Bobotog‘ saylov okrugidan deputat, Qumqo‘rg‘on tumanidagi “Chorvador” fermer xo‘jaligi boshlig‘i 
6.Narmuradov Xolmamat-20-Yangiobod saylov okrugidan deputat, Termiz tumani “Termiz parrandachilik fabrikasi” mas’uliyati cheklangan jamiyati boshqaruvi raisi
7.Yuldosheva Shoira Xasanovna-36-Fayzova saylov okrugidan deputat, Uzun qishloq xo‘jalik kasb-hunar kolleji o‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari
8.Sattorov Norquvat Usanovich-47-Oxunboboyev saylov okrugidan deputat, Qiziriq tumani “Surxon Chorva zamini” fermer xo‘jaligi rahbari

VI. Nodavlat notijorat tashkilotlari va fuqarolik jamiyatining boshqa institutlari masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi:
Komissiya raisi:
1. Qobulova Mavluda Umarjonovna-9-Bo‘ston saylov okrugidan deputat, viloyat hokimining o‘rinbosari, viloyat xotin-qizlar qo‘mitasi raisi
Komissiya raisining o‘rinbosari:
2.Toshqulov Abduqodir Hamidovich-35-Jonchekka saylov okrugidan deputat, Termiz davlat universiteti rektori
Komissiya kotibi:
3.Toshqulova Nigora Gapparovna-14-Qiziljar saylov okrugidan deputat, Denov tumani hokimining o‘rinbosari - xotin-qizlar qo‘mitasi raisi
Komissiya a’zolari:
4.Pardayev Rustam Ubodullayevich-11-Yangiobod saylov okrugidan deputat, Viloyat Investitsiyalar bosh boshqarmasi boshlig‘i
5.Soibnazarov Olimjon Ismoilovich-42-Mustaqillik saylov okrugidan deputat, “O‘zbekinvest” eksport import milliy sug‘urta kompaniyasining Surxondaryo viloyati filiali direktori
6.Choriyev Abduraim Ravshanovich-28-Obizarang saylov okrugidan deputat, 
“Al Hakim at-Termiziy” yodgorlik majmuasi direktori
7.Jumag‘ulov Chori Pardayevich-45-Yangihayot saylov okrugidan deputat, Viloyat “Xalq yo‘li” gazetasi bosh muharriri

VII. Reglament va deputatlik odobi masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi:
Komissiya raisi:
1.Aripova Shoxida Raxmatovna-55-Alpomish saylov okrugidan deputat, Termiz shahar davlat 4-ixtisoslashtirilgan umumta’lim maktab-internati direktori
Komissiya raisining o‘rinbosari:
2.Narzullayev Axmad Imidovich-12-Pistamazor saylov okrugidan deputat, Denov tumani “Lochin” fermer xo‘jaligi rahbari
Komissiya kotibi:
3.Sobirov Eshqobil Xaldarovich -21-Xalqobod saylov okrugidan deputat, Muzrabot tumani fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha kengashi raisining keksalar va faxriylar ishlari bo‘yicha o‘rinbosari 
Komissiya a’zolari:
5.Ahrorov Baxtiyor Abdukaxorovich-15-Sina saylov okrugidan deputat, Denov 
tog‘-kon sanoati kasb-xunar kolleji direktori 
6.Norqobilov Alisher Mengqobilovich-4-Bandixon saylov okrugidan deputat, Qiziriq tumani hokimi
7.Boboyev Axmedjon Boyevich-27-Toqchiyon saylov okrugidan deputat, Sariosiyo tumani Xalq ta’limi bo‘limi mudiri 
8.Gulboyeva Salomat Safarovna-33-Telpakchinor saylov okrugidan deputat, Fuqarolarni o‘zini-o‘zi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha Uzun tumani Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari 

 *
© Surxondaryo viloyati hokimligi rasmiy sayti
www.uz
Sayt muallifi: "Axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini rivojlantirish markazi" DUK